سیل شانه ای ردیف دوم توربین گازی GE F5

سیل شانه ای ردیف دوم توربین گازی GE F5

سیل شانه ای ردیف دوم توربین گازی GE F5

مقدمه

سیل شانه ای نازل ردیف دوم مولد گازی GE-F5 یک از قطعات پرکاربرد در نیروگاه های حرارتی و گازی می باشد که اصطلاحاً به آنها نشت بند و یا لابیرنت سیل نیز گفته می شود .  به دلیل پیچیدگی هایی که در فرآیند ساخت این قطعه ی به خصوص وجود دارد ، کمتر شرکت هایی در کشور هستند که قادر به ساخت این نوع سیل های شانه ای باشند.

سیل های شانه ای نازل ردیف دوم توربین گازی فریم 5 ( یا سیل های هوای نازل ردیف دوم ) جز یکی از حساس ترین قطعات مصرفی توربین های گازی مدل GE-F5 محسوب می شوند که پس از مدت زمان نه چندان طولانی نیاز به تعویض دارند و با ساخت این قطعه در کشور ، مانع از خروج ارز خواهیم شد.

 

اگر علاقمند هستید می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد لابیرنت سیل ها به مطلب « چرا از لابیرنت سیل ها در صنعت استفاده می کنند؟» مراجعه کنید.

سیل شانه ای

جنس سیل شانه ای

جنس این نوع از سیل های شانه ای از جنس چدن نشکن و با زمینه ی فریتی پرلیتی است که میزان پرلیت آن بسیار اندک و در حد غیر قابل توجه می باشد.

 

 
 
 
در تصویر رو به رو ریز ساختار سیل شانه ای (نمونه اصلی) با گرافیت کروی در زمینه ی فریتی و مقادیر جزئی پرلیت را مشاهده
می کنید.
سیل شانه ای

سیل شانه ای ردیف دوم توربین گازی فریم 5 ، یکی از صدها قطعه ی حساسی ست که در شرکت رایکا ماشین پارس به روش مهندسی معکوس ، طراحی و ساخته شد و بعد از تحویل و نصب آن بر روی توربین گازی GE-F5 نتایج حاصل بسیار درخشان بود.

 

 

 
 
   در این تصویر نیز ، ریز ساختار سیل شانه ای (نمونه          اصلی) بدون حکاکی را مشاهده   می کنید.
سیل شانه ای

معیارهای طراحی سیل شانه ای

 در ساخت سیل های شانه ای ردیف دوم مولد گازی Frame 5 به جهت افزایش طول عمر و کیفیت سیل ها و همچنین هر دو عامل عملکرد و طراحی ، تاکید بیشماری در فهم رفتار فیزیکی این نوع سیل ها در شرایط کاری وجود دارد. در همین ارتباط معیارهای طراحی مورد نیاز برای شکل های متفاوت از شکست تحت تاثیر عواملی مانند تنش ، خستگی ، اکسیداسیون ، خزش و سایش نیاز می باشد.

سیل شانه ای
سیکل عملیات حرارتی سیل شانه ای توربین گازی GE-F5

فرآیند تولید سیل های شانه ای

فرآیند تولید سیل های شانه ای شامل مراحل طراحی ، ساخت مدل ، قالبیگری ، ریخته گری ، عملیات حرارتی ، تراشکاری ، فرزکاری و کنترل کیفیت در مراحل مختلف می باشد.

تمام فرآیند های تولید این سیل های شانه ای از طراحی تا ماشینکاری ، در شرکت رایکا ماشین پارس به همت مهندسین و پرسنل تولید و پیمانکاران این مجموعه صورت پذیرفت. در همین راستا ریز ساختار ، سختی سنجی و استحکام کششی سیل های تولیدی با نمونه اصلی مطابقت داده شد و نتایج حاصل از کنترل کیفی بیانگر تطابق کامل قطعه ساخته شده در این شرکت با نمونه ی خارجی می باشد.

سیل شانه ای

اگر تمایل به همکاری با شرکت رایکا ماشین پارس را دارید ، همین حالا می توانید از طریق تلفن های ثابت و ایمیل شرکت ، با ما ارتباط برقرار کنید.

4 نظر

  • سلام وقت بخیر ، برای ساخت این سیل های شانه ای از چه
    متریالی استفاده شده است ؟

    • در ساخت سیل های شانه ای ردیف دوم مولد گازی GE-F5 معمولا از چدن نشکن استفاده می شود . کما اینکه در برخی از شرکت های تولید برق ، این مدل سیل های شانه ای را از آلیاژ های مقاوم تر فولاد ، نظیر CK45 و MO40 می سازند.

  • آیا این مقاله ی شما مربوط به سیل های ردیف دوم توربین گازی
    Ge فریم ۵ هست ؟ سیل های شانه ای ۸ تیکه؟

    • بله این مقاله مربوط به سیل هوای ردیف دوم توربین گازی GE-F5 می باشد و مجموعه ی این سیل ها از 8 سگمنت تشکیل شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.