یاتاقان های تری متال

یاتاقان های تری متال

یاتاقان های تری متال

یاتاقان های تری متال (Tri-metal Bearings)

 

یاتاقان های تری متال عمدتاً در دسته ی یاتاقان های جدار نازک قرار می گیرند و به دلیل وجود سه لایه در آن ها به یاتاقان های تری متال معروف هستند .

یاتاقان های تری متال دارای خواصی مانند استحکام بالا ، دمای کارکرد بالاتر ، تحمل فشار بالاتر و استحکام خستگی بالاتر نسبت به یاتاقان های بابیتی هستند و همین خواص امکان جادهی ذرات ناخالص و قابلیت انطباق مورد نیاز در بسیاری از کاربردهای یاتاقان ها را فراهم می کند .

وجود همین خواص باعث کاربرد بیشتر یاتاقان های تری متال در موتورهای دیزلی مدرن ، کمپرسورهای رفت و برگشتی و عمده تجهیزات دوار با سرعت های بالا می باشد

ساختار کامپوزیتی یاتاقان های تری متال (Tri-metal Bearings) باعث استحکام بیشتر و در عین حال نرمی یاتاقان ها می شود .

در موتورهای احتراق داخلی معمولاً از یاتاقان های تری متال استفاده می شود و دلیل این امر نیز تمایل به کاهش ابعاد موتور در طراحی و نیز تحمل بیشتر نیروهای متناوب در آن ها است .

اجزا و لایه های یاتاقان تری متال

لایه ی فولادی در یاتاقان های تری متال (Steel Back)

بدنه یاتاقان های تری متال از فولاد ساخته می شود و این فولاد نقش پشتیبان ساختاری یاتاقان ها را دارد و در شرایط کاری مختلف نیروهای متناوب در دماهای بالاتر را تحمل می کند.

آلیاژفولاد به کار رفته در بدنه یاتاقان های تری متال با توجه به کاربرد این نوع یاتاقان بسیار متفاوت می باشد . به عنوان مثال در یاتاقان های موتور از فولادهای کم کربن مانند (CK10 , Ck20 , CK22) استفاده می شود.

  • لایه های میانی در یاتاقان های تری متال (Intermediate Layer)

لایه میانی یاتاقان های تری متال عمدتا آلیاژی از مس می باشد که معمولا از بزنزهای دارای سرب بالا مانند (C93700 , C93800) استفاده می شود. این آلیاژها حداقل خواص ضد اصطکاکی با مقاومت خستگی بالا را دارند و باعث افزایش عمر یاتاقان های تری متال در حین کار و تحت تاثیر نیرو های متناوب می شوند.

این لایه به روی لایه فولادی به روش ریخته گری گریز از مرکز (Centrifugal Casting) باضخامتی بین 0.1 تا 2 میلیمتر اعمال می شود . سرب موجود در این آلیاژ به صورت یک روانکار جامد عمل می کند و باعث ایجاد خواص ضد اصطکاکی و اصطلاحاً خاصیت خود روانکاری (Self-Lubrication) در یاتاقان های تری متال می شود. قلع نیز با مس ترکیبات بین فلزی ایجاد می کند و استحکام این لایه را افزایش می دهد .

  • لایه نیکل در یاتاقان های تری متال (Nickel Barrier)

لایه نیکل در یاتاقان های تری متال به روش الکتروپلیت )آبکاری( به روی قطعه اعمال می شود . ضخامت این لایه معمولا بین 1 تا 2 میکرون است و بین لایه بابیت و برنز به جهت افزایش استحکام چسبندگی لایه ی بابیتی و همچنین کاهش نفوذ قلع از لایه بابیتی به برنزی اعمال می شود.

نفوذ اتم قلع به لایه برنزی باعث کاهش میزان قلع در لایه بابیتی و در نتیجه تضعیف مقاومت این لایه در مقابل خوردگی می شود.

  • لایه بابیتی در یاتاقان های تری متال (Babbitt Layer – overlay)

جنس این لایه از بابیت پایه سرب و درصد کمی قلع حدود 10% است و ضخامتی حدود 12 تا 25  میکرون دارد . خواص این لایه تحت شرایط روغن کاری مرزی و در سرعت های چرخش پایین موتور(روشن و خاموش شدن موقت ) بسیار مهم است .

پوشش بابیت لایه overlay در یاتاقان های تری متال قابلیت تحمل دما تا 200 درجه سانتیگراد را دارد .

  • لایه قلع مات در یاتاقان های تری متال (Flash-Tin)

لایه فلش و یا قلع مات آخرین لایه در یاتاقان های تری متال می باشد که 100 درصد از قلع می باشد و ضخامت آن بین 2 تا 5 میکرون است و برای جلوگیری از اکسیداسیون در یاتاقان های تری متال  و جلوگیری از خوردگی و آلودگی بر روی این نوع از یاتاقان ها اعمال می شود .

 

شکل زیر لایه های مختلف در یاتاقان های تری متال را نشان می دهد .

شکل زیر لایه های مختلف در یاتاقان های تری متال را نشان می دهد .

Yataqan-three-metal-RaykaMachine (2)

 

ریخته گری و ساخت یاتاقان های تری متال در شرکت رایکا ماشین پارس به روش سانتریفیوژ و بر اساس استانداردهای مطرح اروپایی و آمریکایی صورت می گیرد و این شرکت توان تولید انواع یاتاقان های تری متال از ابعاد 30mm تا 500mm را دارد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.